Mezoterapia  Mikroigłowa urządzeniem Beauty-M

na cellulit, rozstępy czy wiotkość skóry

 

Mezoterapia mikroigłowa, innaczej mikronakłuwanie - wytworzenie kontrolowanego uszkodzenia naskórka za pomocą cienkich igiełek z jednoczesną aplikacją składników aktywnych.

Podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej powstają w skórze liczne, drobne uszkodzenia, nazywane „mikrokanalikami”. Gojenie się powstałych uszkodzeń ma doprowadzić  do syntezy nowych tkanek i rewitalizacji skóry w miejscu zabiegowym. Biorące udział w gojeniu  neutrofile  uwalniają czynniki wzrostu, które z kolei pobudzają do pracy komórki skóry właściwej – fibroblasty. W wyniku tych procesów następuje wzmożona produkcja kolagenu, elastyny i glikozoaminoglikanów (również kwasu hialuronowego) – czyli głównych komponentów odpowiedzialnych za sprężystość i elastyczność skóry.

Zabieg mikronakłuwania stosuje się  z dużym powodzeniem na m.in. brzuch, pośladki, uda czy biust do walki z takimi problemami jak cellulit, rozstępy czy wiotkość skóry (szczególnie na wewnętrznej stronie ud i  ramion oraz nad kolanami), ale także jako zabieg anti-aging na tych partiach ciała.

Funkcja wibracji zwiększa efektywność zabiegu poprzez zwiększenie absorpcji składników aktywnych, a przy tym zmniejsza ból i dyskomfort. Zabiegi z użyciem urządzenia Beauty-M są bardziej efektywne niż zabiegi laserowe czy peelingi chemiczne.

Zaleca się wykonanie serii 3-6 zabiegów w odstępach 1 tygodnia. 

Mezo-roller & witaminowa ampułka  Vitamin Coctail

minimalizuje oznaki starzenia się skóry

 

Mezo-roller - urządzenie do mezoterapii mikroigłowej, wyposażone w określoną liczbę cienkich i ostrych igiełek.  Igiełki tworzą w skórze mikroskopijne otworki, które ułatwiają efektywne wprowadzenie składników  aktywnych  w głąb skóry, przy wysokim stopniu absorbcji. Dodatkowo mikrouszkodzenia aktywują proces gojenia, który inicjuje zwiększoną produkcję kolagenu i elastyny. 

Skład ampułki witaminowej Vitamin Coctail:

  • roślinne DNA - pozyskane z kiełków pszenicy o właściwościach przeciwzmarszczkowych i napinających;
  • kwas hialuronowy - "gąbka" zatrzymująca wilgoć w skórze;
  • DMAE - substacja pozyskiwana z ryb, działająca na membrany komórkowe, powodując wydłużenie żywotności włókien kolagenu i elastyny;
  • koenzym Q10 - działający antyrodnikowo;
  • SOD - enzym, który chroni skórę przed działaniem promieni UVA;
  • Witaminy; A, C, F, B1, B3, B6 i K;
  • prolina i cysteina - aminokwasy wpływające na spójność włokien skóry;
  • Minerały: krzem, cynk, żelazo i magnez - wpływające na poziom odżywienia skóry oraz jej tonus.